Kolář se podle státního zástupce Antonína Budiše dopustil ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozí osmileté vězení. Jeho manželka a současně bývalá žena oběti stíhaná není.

"Nebyl prokázán úmysl. Skutek nelze hodnotit jako vraždu. A při této klasifikaci nelze trestně stíhat manželku za podíl při činu skutku. Jen v případě vraždy by byla zodpovědná, platila by oznamovací povinnost," vysvětlil Budiš.

Tělo vezli ve skříni

Podle obžaloby Kuřil žil po rozvodu v bytě s bývalou manželkou a jejím novým mužem. Soužití však bylo značně problematické. Osudný srpnový den roku 2001 se Kuřil s Kolářem pohádali.

Podle verze obžalovaného na něj Kuřil zaútočil jako první a udeřil ho. Po několika ranách se Kolář rozeběhl a Kuřila hodil zeď. Exmanžel se sesul k zemi a zůstal nehybně ležet. Když se podle vlastních slov Kolář do pokoje opět vrátil, oběť už nežila. Spolu s manželkou následně tělo dali do skříně a naložili do auta. V lese nedaleko obce Mokrá na Uherskohradišťsku je společně spálili.

Matka oběti si stěžuje

Policisté případ objasnili až rok poté, kdy našli v ohništi kosti zmizelého Kuřila. Kolář se pak k činu přiznal.

Kuřilova matka je odhodlaná podat trestní oznámení na bývalou manželku svého syna i policisty z Uherského Hradiště. Podle ní manželé jejího syna zabili úmyslně ve spánku. Policie pak podle jejího mínění zanedbala vyšetřování, když nevěnovala jejím postřehům a podnětům známých pozornost.