„V dané lhůtě do tří dnů jsem se odvolal, protože policie podle mne nevyužila všech prostředků, které může využít,“ sdělil poslanec Právu. Wolf je stále přesvědčen, že nešlo o obyčejnou krádež. „Nevěřím, že ti lidé tam jen šli krást,“ uvedl.

Zloději v červenci vypáčili vstupní dveře do jeho kanceláře a ukradli notebook, čímž způsobili škodu zhruba 35 tisíc korun. Policii kontaktoval Jiří Kuna, který Wolfovi kancelář pronajímá. Uvedl, že slyšel o patro níže bouchnutí, a když tam sešel, uviděl dva muže u dveří kanceláře. Zdálo se mu to podezřelé, a proto zavolal Wolfovu manželku. Ta řekla, ať okamžitě volá policii. Muži mezitím z kanceláře utekli.

Wolf koncem června vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD, následně pak i ze soc. dem. Nyní je nezařazený.

Odložení případu krádeže ve Wolfově kanceláři Právu potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. „Nepodařily se zjistit skutečnosti, které by vedly ke konkrétní osobě,“ vysvětlila a potvrdila zároveň, že Wolf podal proti usnesení stížnost. „Tu ale státní zástupce zamítl jako neodůvodněnou, neboť policejní orgány podle něj postupovaly v souladu se zákonem a využily všech zákonných prostředků,“ dodala Holčáková.

Upozornila navíc, že odložení neznamená uložení případu ad acta, ale že policie bude v tomto případě stejně jako v ostatních i nadále prověřovat zjištěné skutečnosti.