"Petro byl můj kamarád odmalička, byli jsme sousedé, nikdy jsme se nehádali. Myslím, že jsem to nemohl udělat," uvedl sklíčeně Rybak. Bakerski zemřel na následky zranění srdce, srdečnice a jater před mobilní obytnou buňkou, kde byl na návštěvě u Rybaka.

Rybak pil celý den

Podle výpovědi Rybaka šel osudného dne ráno na ryby, vzal si s sebou placatici vodky, během odpoledne s pitím pokračoval. Večer se sešel ve své buňce s poškozeným a dalším Ukrajincem.

"Ten ale pak odešel, Petro šel ven a já usnul. Vzbudily mě až nějaké hlasy. Když jsem se probral, viděl jsem na podlaze nějakou krev, vyšel jsem ven a tam ležel Petro a u něho byl Honza Hemr, co bydlel ve vedlejší buňce. Nechtěl mě k Petrovi pustit ani říct, co se s Petrem stalo, praštil mě dvakrát do hlavy...vrátil jsem se a uložil se k spánku. Za chvíli mě pak odvedli policisté," uvedl před soudem Rybak.

Svědectví souseda

Podle Hemrovi výpovědi, který se ale v pondělí jako hlavní svědek nedostavil, měl potácející se Petro vyjít z buňky se slovy "on mě zabil, šel na mě s nožem". Hemr tak vydedukoval, že útočníkem byl Rybakov. Pokud se tento svědek dostaví zítra k soudu, může být vynesen rozsudek.

Obžalovanému hrozí až 15 let vězení.