Právu to v pátek řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková s tím, že policejní rada už muže obvinil z krádeže vloupáním a poškozování cizí věci.

"Zároveň podal návrh na uvalení vazby. Muži způsobili od června do srpna letošního roku škodu za více než 212 tisíc korun," podotkla mluvčí.

Ústřední postavou trojlístku byl 50letý muž z Mostu, který má na svědomí také nejvíce vloupání. "Sám se vloupal do benzinových stanic v Budyni nad Ohří, Zákupech, Dubé a Mimoni, většinou rozbíjel skleněné výplně vstupních dveří či výlohy. Z pump si odnášel cigarety, alkohol a další zboží. Do stanic se obvykle vkrádal po půlnoci či nad ránem," líčila Baláková.

Trojlístek zadržen v jeden den

Později se Mostečan spojil ještě se dvěma mladíky z Liberecka a společně si vyšlápli na čerpací stanice v Jablonném v Podještědí a Zákupech, přičemž odcizený sortiment zboží zůstal stejný.

"Mladíci z Liberecka se ale ještě sólo vloupali znovu do zákupské čerpací stanice a také do prodejny potravin v Pertolticích u Jablonného," podotkla Baláková.

Patrně jedinou neúspěšnou štací povedeného trojlístku je podle kriminalistů benzinová stanice ve Frýdlantě v Čechách, kde je při činu zřejmě někdo vyplašil.

"Kriminalisté trojlístek vypátrali na základě nejrůznějších indicií a v průběhu jednoho dne pak muže postupně zadrželi," dodala mluvčí.