„V pátek kolem půl desáté dopoledne jsme byli na celou věc anonymně upozorněni. Proto jsme kontaktovali ředitelku nemocnice, společně s ní jsme zašli na pracoviště, kde jsme u primáře provedli dvě dechové zkoušky po sobě. První ukázala 0,33 promile, druhý výsledek měl vzestupnou tendenci 0,45 promile,“ uvedl mluvčí karvinské policie Stanislav Sobol.

Primář se poté podrobil odběru krve. Policisté nyní čekají na jeho výsledek. „V případě, že by se prokázalo podezření z trestného činu, které je spojeno s výkonem zaměstnání, tak může být celá věc ještě překvalifikována,“ doplnil Sobol. Vedení nemocnice se zatím k problému nevyjádřilo.

Nemocnice má akutní nedostatek lékařů

Podle některých lékařů má interna, ale i další oddělení problémy s erudovaným zdravotnickým personálem a z oddělení odcházejí lékaři. Kritická situace je i na neurologii a rehabilitaci. "Na gynekologii je problém i se zajištěním služeb," svěřil se lékař, který nechtěl být kvůli možným problémům ze strany vedení citován.

„Souvislosti jsou mnohem smutnější a šílenější. Začalo to jmenováním ředitelky, která nevyhrála konkurz, a problematice vůbec nerozumí. Za celou dobu, co je ve funkci, se nic nezměnilo,“ dodal doktor.

O minulosti doktora Koziela bylo vše známo hodně dlouho před konkurzy. Jeho výběr byl prý selháním komise, poradců a vedení, které ho do funkce vybralo.