Český policista který Burnella předával řekl, že všechno proběhlo bez problémů. Ir se prý do Británie těší, cítí se nevinný a chce mít vše co nejrychleji za sebou.

Uvedl, že je fascinován, jaký je o něj v ČR mediální zájem.

S dětmi se měl seznamovat přes internet

Podle policie páchal trestnou činnost na území Británie v letech 2003 až 2006. Na internetových serverech se seznamoval s dvanáctiletými až třináctiletými dívkami. Údajně je zval na projížďky autem, při nichž je znásilnil. Vedle toho je podle policie podezřelý i z pořizování a držení dětské pornografie a dalších trestných činů podobného rázu. V Británii mu za to hrozí až doživotní žalář.

Údajný pedofil Patrick Burnell na letišti v Praze Ruzyni.:. Údajný pedofil Patrick Burnell na letišti v Praze Ruzyni.foto: Právo/Petr Hloušek

Cizinec, který první zločin spáchal už v šestnácti letech, se v Česku snažil být co nejméně nápadný. Dokonce se chystal znovu zmizet v zahraničí. V podsvětí známý nebyl. Žil sám v pronajatém bytě v Praze 10, sousedů se stranil. Ven příliš nevycházel.

Přesto ho nakonec česká policie vypátrala a na základě eurozatykače zatkla v polovině července u něj doma. Sice nejprve dělal, že v bytě nikdo není, ale prozradily ho klíče v zámku. Na výzvy policistů v češtině a angličtině nereagoval, proto vyrazili dveře. Pak už se Burnell nebránil.