Dvou neznámých mužů si všiml majitel domu na ulici 28. října v Ostravě-Mariánských Horách, kde má politik pronajaty tři místnosti. Muži majiteli tvrdili, že čekají na poslance, ale než si to u Wolfa a manželky ověřil, tak i s přenosným počítačem utekli.

„Jsem přesvědčený, že pracovali na politickou objednávku a souvisí to s událostmi posledních týdnů. Do poslaneckých kanceláří se přeci nikdo nevkrádá kvůli šperkům nebo penězům,“ řekl Právu Wolf, který se nyní zdržuje v zahraničí a do Ostravy přicestuje až v pondělí.

V odcizeném notebooku údajně měl i zkopírované textové zprávy a dopisy, kterými mu i jeho manželce někdo před časem vyhrožoval. „Pak tam byly i různé poznámky, ale mám nějaké zálohy,“ uvedl Wolf. Majitel domu zloděje popsal jako velmi kultivované, sebevědomé a dobře oblečené muže, v žádném případě prý nešlo o běžné zlodějíčky.

Ochranku zatím nechtějí

Wolfova manželka Hana řekla, že se nyní začíná obávat o bezpečnost. „Ani policisté to neberou na lehkou váhu. Po noční svědecké výpovědi na policii mě doprovodili domů a prohledali dům i zahradu. O ochranku však zatím nechci žádat, protože pak by média řekla, že si Wolfovi zajistili bezpečnost z peněz daňových poplatníků,“ uvedla Wolfová.

Také Wolf ochranku stále odmítá. Policie sice politický motiv nevylučuje, spíše se však zatím přiklání k obyčejné krádeži. „Pracujeme ale na všech verzích,“ řekl ČTK zástupce ředitele ostravské policie Radovan Vojta.

Wolf v červnu opustil poslanecký klub ČSSD a odešel i ze strany. Řekl, že odchází kvůli nedemokratickým praktikám ve straně, kvůli obrovskému tlaku, který je na něj vyvíjen a kterému nehodlá dál čelit. Poslanec popřel, že by jeho odchod měl cokoli společného s ODS.