„Začínám mít opravdu strach, myslím si, že to jednoznačně souvisí s politikou,“ řekla Právu Wolfova manželka. Wolf je nyní v zahraničí. Jak Wolfová uvedla, správce domu si všiml dvou mužů v poslanecké kanceláři, kteří mu sdělili, že čekají na Wolfa.

Když zjistil, že poslanec je za hranicemi, okamžitě věc ohlásil policii. Muži však mezitím utekli i s notebookem. Na místě jsou policisté.

Poslanec Wolf v červnu opustil poslanecký klub ČSSD a odešel i ze strany. Wolf řekl, že odchází kvůli nedemokratickým praktikám ve straně, kvůli obrovskému tlaku, který je na něj vyvíjen a kterému nehodlá dál čelit.

Poslanec popřel, že by jeho odchod měl cokoli společného s ODS a tvrdí, že nepreferuje stranická dogmata. Wolf zvažoval, zda požádá o policejní ochranku. Nadále je totiž podle svých dřívějších slov terčem výhrůžných esemesek, e-mailů a dopisů. O dalším postupu se radí s odborníky na bezpečnostní problematiku.

Wolf před několika týdny sdělil, že se jej šéf ČSSD pokoušel vydírat při prezidentské volbě. Paroubek mu pohrozil, že pokud nedementuje svá slova o vydírání a neomluví se, bude se bránit právní cestou. Wolfovo obvinění označil Paroubek za lživé.

O Wolfa se zajímá protikorupční policie v souvislosti se spornou několikamiliónovou dotaci, kterou dostala firma poslance Petra Wolfa před třemi lety. Bude se snažit zjistit, zda poslanec peníze nezneužil a zda nebyl obětí vydírání.