Voltrovi tak nepomohlo odvolání, které podal proti červnovému rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové. Odsouzený totiž brutální čin popíral.

Dívku zabil ze strachu z odhalení

Školačka zmizela loni v létě v Praskačce. Rodiče o ní měli poslední zprávu, když jim řekla, že si jde hrát ke kamarádce. Spolu s policií a obyvateli obce ji začali hledat. Její tělo našli po několikahodinovém pátrání v plastovém sudu nedaleko hospodářského stavení Voltrových.

Policie následně zjistila, že dívky si na zahradě hrály na schovávanou. Jednadvacetiletý Voltr se k nim přidal a ve chvíli, kdy s malou Janou zůstal sám, ji zneužil. Pak ze strachu z odhalení ji bodl do břicha, dívka vykrvácela a tělo ukryl.

Voltr se nejprve přiznal k tomu, že ji bodl srpem, potom ale výpověď ještě několikrát změnil. Tvrdil, že děvče samo spadlo na nůž nebo že jej k vraždě donutil neznámý člověk.

Odvolat se už nemůže

Důkazy, které proti němu vyšetřovatelé nasbírali, však nižší instanci stačily k tomu, aby Valtra z uznala vinným z vraždy, za kterou ho poslala na dlouhá léta do vězení.

Proti dnešnímu verdiktu se již nelze odvolat, možný je pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.