Po desáté hodině večer oznámila manželka 43letého muže na tísňovou linku 112, že její muž odjel na kole k Brněnské přehradě. Podle ní mohl spadnout a ztratit vědomí. Žena oznámila i číslo mobilního telefonu svého muže. Operátorka se s mužem spojila a zjistila, že se nachází v části Brno - Žebětín u vysílací buňky na Křivánkově náměstí.

„O potvrzení jeho polohy operátorka současně požádala operátora mobilní sítě. Během 10 minut se tak podařilo z obou zdrojů potvrdit, že muž je v daném území a naposledy byl jeho pohyb zaznamenán západně od Křívánkova náměstí,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Hasiči mezitím vyhlásili poplach jedné profesionální a třem dobrovolným hasičským jednotkám v okolí, na místo vyjeli také policisté.

„Hasiči začali prohledávat okolí Křivánkova náměstí, a protože žlutá značka vede poblíž Ríšovy ulice, soustředili pátrání především do těchto míst. Po rozsáhlém nočním pátrání na trase žluté stezky a okolí dobrovolní hasiči z Komína dezorientovaného muže objevili ve 23.23 hodin,“ řekl mluvčí hasičů.

Ke zraněnému pak hasiči společně s policisty navedli i zdravotníky. Ti muže po ošetření převezli do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.