Při popisování mučení, které chlapci museli prožít, uhýbali pohledem ke stropu i příslušníci vězeňské eskorty. I na nich bylo vidět, že se s tak otřesným případem ještě nesetkali.

"Ubližovala jsem svým dětem, ale ublížit jsem jim nechtěla. Já jsem se snažila být dobrou matkou. Nikdy jsem neměla ráda násilí. Staly se věci hrozné. Já si to uvědomuju a nedokážu pochopit, jak jsem to mohla dopustit," řekla obžalovaná se slzami v očích. Původně chtěla, aby se líčení odehrávalo za zavřenými dveřmi, tomuto přání ale soud nevyhověl.

Ostatní obžalovaní v kauze, Klářina sestra Kateřina, Barbora Škrlová alias Anička či její bratr Jan, se před soudem tvářili, jako by se jich týrání Ondřeje a Jakuba netýkalo. Oči měli upřené do svých zápisníků a dělali si poznámky.

"Jak dnes vnímáte svoji sestru Kateřinu a Barboru Škrlovou," zeptal se v jedné chvíli soudce Kláry Mauerové. "Nijak, nevím jak," odpověděla. Její výslech trval několik hodin, soudní síň opustila před čtvrtou hodinou odpoledne.

ČTĚTE TAKÉ
VIDEO: Mauerová svěřila své chlapce sestře, ti byli brutálně týráni

"Jen mne strašně mrzí, že jsem to nechala dojít tak daleko," dodala už s pláčem matka Ondřeje a Jakuba. K týrání synů se přiznala, nechala se podle svých slov zmanipulovat sestrou a Škrlovou.

Celý text obžaloby čtěte zde

Klára Mauerová přišla k soudu v bílém světříku a hnědé sukni. S ostatními obžalovanými se ani nepozdravila. Když žalobkyně popisovala, jak byli její synové Ondřej a Jakub týráni, chvíli se zdálo, že jejich matka před soudem zkolabuje.

Mauerovou k týrání naváděl "doktor", neexistující bytost, za nějž se měly vydávat Kateřina se Škrlovou.