„Soud obdržel jeho písemnou omluvu z důvodu nemoci. Bez přítomnosti obžalovaného nelze líčení konat, proto bylo odročeno na srpen,“ řekla Právu státní zástupkyně Hana Vrbová. Doplnila, že i když jednání začne, bude s největší pravděpodobností probíhat bez veřejnosti. „Předseda senátu se zatím vyjádřil v tomto smyslu. Domnívá se, že v této věci je to na místě,“ podotkla Vrbová.

Rozsudek v případu už ale podle zákona musí být veřejný, takže se snad veřejnost dozví, co je obžalovaným kladeno za vinu. Až dosud totiž státní zastupitelství ani policie po dohodě s obviněnými neupřesnily, čeho se měli Rosenbergovi a Patzelt dopustit.

Obžaloba viní Rosenberga z trestných činů obchodování s lidmi, nedovolené výroby a držení drog, šíření nakažlivé choroby a z kuplířství. Jeho manželka Žaneta má prý na svědomí také kuplířství, obchodování s lidmi a krádež, Patzelt je obviněn z posledních dvou trestných činů. Všem hrozí až deset let za mřížemi, ale svou vinu odmítají, což v úterý potvrdil i Rosenberg.

„Jak se cítím? Nevyspalý. Věřím ale, že soud rozhodne spravedlivě. V tom, z čeho jsem obžalovaný, se necítím být vinný,“ řekl s úsměvem novinářům pornoherec a producent.