ČTK to dnes řekla mluvčí karlovarské policie Eva Plíhalová.

Sedmačtyřicetiletou ženu včela bodla do šíje 31. července v karlovarské prodejně potravin. Žena věděla, že je silně alergická na včelí jed a nechala zavolat sanitku. Při převozu do nemocnice se její zdravotní stav zhoršil. Na pomoc přijel jiným vozem lékař z Ostrova na Karlovarsku a poskytl jí první pomoc.

Poté byla žena přepravena na anesteziologicko-resuscitační oddělení karlovarské nemocnice. Zde o dva týdny později zemřela na otok mozku.

Trestní oznámení podali zřejmě pozůstalí

"Pravděpodobně příbuzní ženy podali trestní oznámení, že jí nebyla okamžitě poskytnuta lékařská pomoc," uvedla mluvčí.

Policie podle ní mimo jiné šetří to, kdo zavolal sanitku, a zda poskytl dostatečné informace k tomu, aby záchranná služba správně vyhodnotila situaci.

"Míra zavinění konkrétní osoby je předmětem dalšího šetření," uvedla.

Záchranka se brání

Ředitel záchranné služby Ivo Tukinský je přesvědčen, že jeho lidé nepochybili a postupovali podle vyhlášky. Sanitka bez lékaře přijela na místo proto, že lékař byl u jiného případu. Záchranáři si proto vyžádali sanitku s lékařem z nejbližší lokality, tedy z Ostrova. Tento postup záchranářů dokládají záznamy z telefonátů a hovorů z vysílaček, které má k dispozici odbor zdravotnictví na krajském úřadě, řekl ČTK Tukinský.