"Mám schůzku s právníkem a domluvíme se, jaké právní kroky podnikneme,“ řekla Právu Bambasová. Komentovat zdravotní stav pacienta odmítla. „Jsme povinni chránit zájmy pacienta,“ upozornila.

Podvod štábu televize Nova rozhořčil i primáře oddělení ARO břeclavské nemocnice Miroslava Čermáka, podle něhož se reportér pod záminkou, že je Adamovým vnukem, na oddělení přímo vetřel a pak jej natáčel mobilním telefonem.

Vedení Novy se reportéra na záběry zeptá

"U nás fungují standardní postupy, kterými takovéto případy prověřujeme. S reportérem se sejdeme a budeme s ním mluvit o tom, jak materiál získal, a poté zaujmeme stanovisko," sdělil Novinkám ředitel zpravodajství a publicistiky televize Nova Martin Ondráček.

"Nicméně samotné záběry, které byly včera odvysílány v Televizních novinách, nepovažujeme za záběry poškozující důstojnost Jiřího Adama," dodal Ondráček.

Nemocnice o Adamově stavu mlčí

"Je u nás hospitalizovaný už téměř měsíc, ale ke zdravotnímu stavu pacienta se nemůžeme vyjadřovat,“ řekl Čermák. Z dostupných zdrojů je zřejmé, že je ve stavu klinické smrti po mozkové mrtvici a zápalu plic. Když ještě alespoň trochu komunikoval, jeho verbální projev potvrzoval, že není zcela při smyslech.

Na zdravotním stavu Jiřího Adama bude přitom záviset, kdy a zda vůbec zahájí soud líčení v kauze dlouholetého týrání a otrockého zneužívání skupiny žen, kterého se měl dopustit.

Adam podle policie vytvořil sektu vycházející z učení náboženského uskupení Hnutí Grálu. Sám se situoval do role duchovního vůdce a jeho žena do pozice "královny". Podle žaloby kolem sebe shromáždil skupinu tří seniorek.

Připravil je nejen o majetek, ale bral jim i důchody a nechal je do úmoru dřít na stavbě své vily i ve svém vinohradu u Mikulova. Ženy bil, trýznil hladem natolik, že je znalci přirovnali kvůli značné podvýživě k vězňům z nacistických koncentračních táborů.