Před Rozvadovem ještě na německém území se ho pokusila zastavit další policejní hlídka a když nereagoval na zastavení, pustili se za ním do Čech. Zloděj měl nakonec smůlu, asi po čtyřiceti kilometrech mu v odcizeném vozu audi došel benzín. Němečtí policisté ho dostihli, nasadili mu pouta a vyčkali na příjezd českých kolegů.

„Dostali jsme informaci, že němečtí kolegové pronásledují na dálnici muže podezřelého z trestné činnosti. Zadrželi ho na 113 kilometru v úseku mezi Benešovicemi a Stříbrem. Když hlídka přijela na místo, řidič byl zpacifikovaný a měl pouta na rukou. Jednalo o českého občana, který neměl řidičské oprávnění. Muže si převzal komisař kriminální policie z Tachova,“ uvedl šéf dálničního oddělení v Ostrově Martin Fifka.

Podle něho němečtí policisté dodrželi všechny podmínky pro přeshraniční pronásledování. Nyní záleží na německé straně, zda požádá na základě evropského zatykače o předání podezřelého k trestnímu stíhání a nebo vyšetřování postoupí do České republiky.

O případném předání do SRN bude rozhodovat soud, pokud státní zástupce po nastudování spisového materiálu podá proto návrh.