Šejnovi navíc uložil soud zákaz řízení automobilu na čtyři roky. Musí také zaplatit poškozenému a zdravotní pojišťovně dohromady více než milión korun. Rozsudek zatím není pravomocný, neboť si všechny strany ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.

Loni 16. března kolem jedenácté večer přijela dvojice s dodávkou do obce Břasy na Rokycansku. Tam chtěli na neoploceném pozemku odcizit střešní tašky. Když je společně nakládali, přistihl je majitel a jeho otec. Jarošík odešel, Šejna ale nastartoval auto s naskládanými taškami v úmyslu ujet.

Po útoku skončil v invalidním důchodu

Starší muž udeřil lopatou do čelního skla, Šejna ale pokračoval v jízdě, muže srazil a přejel, i když tomu mohl zabránit. Přejetý muž utrpěl rozlomení pánve, zlomeniny žeber, stehenní kosti, lopatky, ruky a zároveň protržení plic. Byl tak bezprostředně ohrožen na životě. Nyní je v invalidním důchodu a dodnes má z těchto zranění následky. Šejna dojel do Plzně, kde vůz odstavil u Boleveckého rybníka.

„Soud neuvěřil obhajobě Pavla Šejny, že netušil, že by někoho přejel. Muže před vozem podle vlastní výpovědi viděl, přesto nezastavil a pokračoval v jízdě. Musel si být vědom, že může poškozeného usmrtit, když ho přejede naloženým několikatunovým automobilem. Z toho také jednoznačně vyplývá hodnocení činu jako pokusu vraždy. Polehčující okolnosti soud žádné neshledal. Naopak se oba žalovaní v minulosti již opakovaně dopouštěli trestné činnosti, převážně majetkové,“ uvedl v odůvodnění předseda senátu Tomáš Bouček.