Nad celým případem se již od samého počátku neslo až příliš otazníků. Už samotný fakt potvrzený pracovníky rychlé záchranné služby, že ještě v ranních hodinách byl údajně napadený mladík v silně podnapilém stavu, hovořil sám za sebe.

K tomu přispěla i mnohá, policií získaná svědectví, podle kterých bylo velmi nepravděpodobné, že by v dané době v těchto místech k nějakému pádu člověka do Vltavy vůbec došlo.

Výpovědi oběti se rozcházely

Údajný poškozený byl navíc policií několikrát vyslýchán, přičemž se jeho výpovědi v podstatných věcech lišily. Průběh večera nebyl dotyčný schopen vůbec popsat, pokaždé měl jinou verzi. Pokaždé uváděl jiný druh alkoholu a množství, které měl vypít. Vždy hovořil o loupežném motivu. Okolnosti případu se ale nakonec ukázaly zcela jinými.

Jak totiž kriminalisté dalším šetřením zjistili, peněženku, kterou mu měli pachatelé odcizit, mu ve skutečnosti vzali do úschovy jeho spolužáci, jež se obávali, aby mu ji, vzhledem k jeho opilosti, někdo neodcizil. Dotyčnému mladíkovi navíc po údajné loupeži zůstal na krku zlatý řetízek, v kapse 130 korun a řidičský průkaz USA.

Svědci: byl opilý

Jeho spolužáci se dále shodli na tom, že z onoho osudného devatenáctého na dvacátého července byl ve stavu, kdy nebyl schopen samostatné chůze, takže je pro jeho opilost nevpustili ani na diskotéku v centru města. Krátce po půl jedné jej tedy nechali, jen s drobnými v kapse, sedět v Dlouhé ulici v Praze 1 na lavičce. Za patnáct minut už tam ale nebyl. Mladík sám nedokázal vysvětlit, jak se vlastně dostal na ostrov Štvanice, nepamatoval si průběh několika posledních hodin před napadením, ani po něm.

Co je ale zvláštní, samotné údajné přepadení si vybavil velmi detailně. Kriminalistům totiž tvrdil, že byl udeřen dvakrát silně pěstí do obličeje. Problém byl ale v tom, že povaha jeho zranění neodpovídala událostem tak, jak je popsal, neboť jeho obličej nenesl stopy po úderech.

Policejní rada vše odložil

Přepadený na své verzi stále trval. Policejní rada však po prošetření celé věci došel k závěru, že se skutek tak, jak byl původně uváděn, nestal. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání, celou věc v souladu s trestním řádem odložil.