Nehoda byla na operační záchranné služby nahlášena přibližně ve 14:45. Na místě zasahovaly vrtulníky záchranářů z Ústí nad Labem a z Prahy.

"Zraněné převáželo nejméně osm sanitek," řekl Novinkám šéf severočeské záchranky Ilja Deyl.

Autobus firmy Kavka, který jel z průmyslové zóny Triangl u Žatce, narazil nejprve do auta majitelky domu a napasoval ho do domu. "Pod oknem domu udělal díru," řekl zasahující hasič. Autobus vezl zaměstance společnosti IPS Afla z ranní směny.

Nehoda autobusu u Loun

 

Nehoda se stala v pravotočivé zatáčce ve Velemyšlevsi. Podle hasiče měl jet autobus po hlavní, ale místo vpravo odbočil vlevo na vedlejší silnici a poté narazil do auta a domu.

"Majitelka byla uvnitř se dvěma dětmi, naštěstí na opačné straně domu. Slyšela náraz a šla se podívat, co se stalo," řekl jeden ze zasahujících hasičů. Asi deset minut před srážkou přijela v autě, do nějž později narazil autobus.

Mohly selhat brzdy

Podle místních lidí je část obce, kde se nehoda stala, nebezpečná už dlouho. "Už se nám tady vysypal náklaďák s pivem, panely, převrátila se cisterna a autobusovou zastávku zrušil náklad uhlí," řekla Právu místní obyvatelka Ivana Sojčíková.

Vyšetřovatelé prověřují, zda nebylo příčinou nehody selhání brzd. Při vjezdu do obce je 12stupňové klesání. Dole je dům a kostel. Je tedy možné, že si řidič místo pro srážku vybral záměrně v momentě, kdy mu selhaly cestou dolů brzdy.

Vážné nehody autobusů v ČR od ledna 2007
5. ledna 2007 - Po srážce autobusu a kamiónu ve Valašském Meziříčí bylo zraněno 20 lidí. Linkový autobus sjel do protisměru, kde se čelně srazil s kamiónem.
1. března 2007 - Na sjezdu ze silnice E55 v Čerčanech na Benešovsku ve směru na obec Pyšely se srazil autobus s osobním automobilem. Srážku nepřežil třiašedesátiletý řidič osobního auta, 15 lidí utrpělo zranění. Podle výsledků vyšetřování řidič Škody Superb jedoucí na Prahu přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s linkovým autobusem do Pelhřimova.
21. července 2007 - Tři oběti si vyžádal střet osobního vozu a autobusu u Těšánek, místní části obce Zdounky na Kroměřížsku. Devatenáctiletý řidič Fordu Escort jel rychle a vjel do protisměru. Ve vraku automobilu zemřel on i jeho dva spolujezdci. Šest cestujících z linkového autobusu utrpělo buď lehká poranění či šok.
3. srpna 2007 - U Rožmberka nad Vltavou na Českokrumlovsku se převrátil rakouský autobus s 34 cestujícími. Při nehodě se sedm lidí zranilo těžce a 16 lehce. Možnou příčinou nehody bylo riskantní předjíždění řidiče osobního vozu, pravděpodobně kvůli němuž autobus sjel ze silnice a převrátil se na střechu
15. listopadu 2007 - U Vracovic na Benešovsku havaroval autobus. Zranilo se 36 lidí, z toho jeden vážně. Nehodu zavinil podle policie řidič, který nezvládl řízení na namrzlé silnici.
3. ledna 2008 - Kloubový autobus zlínské městské hromadné dopravy havaroval ráno mezi městskými částmi Štípa a Velíková; ze 30 cestujících bylo zraněno 17 lidí, z toho jeden těžce. Řidič jel podle policie příliš rychle na to, jaké byly povětrnostní podmínky.
4. března 2008 - Nehoda autobusu u obce Bukovina u Přelouče na Pardubicku si vyžádala devět zranění, z toho jedno těžké. Řidička autobusu dostala na namrzlé vozovce smyk a sjela do příkopu, kde se s autobusem převrátila na levý bok.
27. dubna 2008 - V Praze Hostivaři se střetly dva autobusy, které vezly děti na školu v přírodě; 11 dětí bylo s lehkými poraněními odvezeno do nemocnic.
7. května 2008 - Ve Velemyšlevsi na Lounsku čelně narazil autobus do rodinného domu. Nehoda si vyžádala 33 zraněných, z toho 13 těžce.
Zdroj: ČTK