"V tuto chvíli nemáme žádné podrobnější informace, ale podle dosavadního vyšetřování spáchal muž sebevraždu," řekl ve čtvrtek Právu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tragédie se stala před 22:00, podle hasičů i lékaře byl z mužova oděvu byl cítit benzin, jímž se zřejmě polil a pak se zapálil.

"Svědci této události se zachovali velmi obětavě. Posléze v uhořelém muži poznali místního občana," uvedl mluvčí. Okolnosti případu objasní soudní pitva a další vyšetřování.

Noc nebyla pro hasiče klidná

Byl to nejvážnější případ filipojakubské noci, která byla pro jihočeské hasiče poměrně rušná. Vyjížděli k několika menším požárům, při nichž nebyl nikdo zraněn. Největší škodu natropil oheň v Javorníku na Prachaticku, kde asi hodinu po půlnoci vzplála zahradní kůlna a škoda byla vyčíslena na 100 000 korun. "Netroufám si ale tvrdit, že to souviselo s oslavou čarodějnic," řekl jihočeský operační důstojník Bedřich Vrkoč.

Na Jindřichohradecku hasiče zaměstnaly i další výjezdy, například v Buku hořela část lesa a v Bednárci vzplál strom při nenahlášeném pálení čarodějnic. Ráno zasahovali v Českých Velenicích, kam je zavolal místní obyvatel v obavě, že je májka naříznutá a hrozí, že spadne.