Tam ji ale předal kuplířům a vyinkasoval tři tisícovky s příslibem, že dalších peněz se dočká, až děvče začne vydělávat sexem na mezinárodní silnici u Kaplice.

„Dívka bez rodinného zázemí, která vyrůstala ve výchovném ústavu a předtím se léčila z drogové závislosti, zůstala u rodiny téměř půl roku. Každý den ji vozili ke Kaplici, kde musela provozovat sexuální služby. Dům mohla opustit pouze občas na krátkou chvíli a do stanovené doby se musela vrátit zpět,“ uvedla Nováková.

Podotkla, že i když se mladé ženě občas podařilo utéci, rodina ji vždy našla a za útěk zbila. Peníze za sex musela odevzdávat a během několika měsíců vydělala kuplířům přibližně 1,5 milionu.

Aby ji rodina udržela pod svým vlivem, dávala děvčeti závislému na drogách dávky pervitinu, zpočátku 2 gramy denně, později i tři. Touha po droze byla u mladé ženy tak velká, že i když se jí podařilo na několik dní utéci a nastoupila léčku, nevydržela to a vrátila se do rodiny zpět, neboť u ní měla i za tristních podmínek přísun drog.

Jak mluvčí dodala, tři členové kuplířské rodiny si už vyslechli obvinění z trestných činů omezování osobní svobody a kuplířství. Muž, který ženu přivezl do rodiny a vyinkasoval za ni peníze, byl obviněn ze spáchání trestného činu obchodování s lidmi.