Tisková mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková - Šálková Novinkám potvrdila, že ultralight s jedním pilotem se skutečně ztratil.

Policisté zaměřili pilotův mobil
„Po 20. hodině bylo zaměřeno, že signál mobilu vychází z území, které už je v okrese Nový Jičín, podle souřadnic by to mělo být v okolí obce Spálov. Do pátrání byli nasazeni policisté z obvodních oddělení v Odrách a Fulneku a také hasiči,“ řekla. Policie nyní pilota a stroj zaměřuje pomocí systému GPS.

„Operace ale bude náročná, protože tam je kopcovitý a zalesněný terén,“ dodala mluvčí.

Policisté podle ní zatím propátrali neúspěšně území o rozloze devět kilometrů čtverečních. "Jednalo se spíše o louky a pole. Nyní jdou do lesa, který končí skalnatým úsekem," řekla mluvčí.

Pátrací skupině ale začínají docházet síly a selhává technika. "Docházejí jim baterky. Propátrají ještě asi čtyři kilometry čtvereční a pak pravděpodobně akci ukončí. Pokračovat budeme ráno," řekla policistka.

 foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Vrátil se jen jeden stroj
Mluvčí opavské policie René Černohorský Novinkám
řekl, že oznámení o události šlo přes Prahu na policii v Ostravě.

„Vzlétly dva stroje, jeden z nich se později vrátil do Chocně v Čechách. Pilot ohlásil, že signál druhého ultralightu ztratil v oblasti Budišova nad Budišovkou a Guntramovic,“ uvedl.

Na Opavsku se do pátrání zapojily desítky policistů, městských strážníků a hasičů. „Vrtulník byl vzhledem k špatnému počasí kolem 19,30 hod odvolán,“ dodal Černohorský.

Před necelými třemi týdny spadlo u Miroslavi na Znojemsku ultralehké letadlo. Roztříštilo se o zem a pilot uhořel.