Kutal si podle pravomocných verdiktů soudů z roku 2003 měl odsedět nejméně dvě třetiny svého desetiletého trestu, tedy šest let a osm měsíců, po kterých měl ze zákona nárok požádat o podmínečné propuštění. Brány olomoucké věznice ale opustil již po čtyřech letech a devíti měsících, tedy zhruba o dva roky dříve.

Na chybu přišel v březnu místopředseda pražského městského soudu Luboš Vlasák, který Kutala do vězení před pěti lety poslal a před časem zamítl i jeho žádost na obnovu procesu.

O co více je tento případ neuvěřitelný, o to banálnější je chyba, která za ním stojí. Když se Kutalovi u městského soudu před časem vypočítávala doba, kterou má strávit po odsouzení ve věznici, museli do ní úředníci započítat i období, které strávil ve vydávací vazbě na Slovensku. Tam se v minulosti před českými úřady skrýval a nakonec byl i zadržen.

Ve slovenské vazbě byl od 14. července 2004 do května 2005, ovšem úřednice, která usnesení městského soudu přepisovala, se dopustila malého, ale zcela zásadního překlepu. Napsala totiž, že ve vazbě u našich východních sousedů seděl Kutal už od 14. července 2002.

A protože se měsíce strávené ve vazbě počítají do celkového trestu, překlep Kutalovi zkrátil pobyt ve vězení o osudné dva roky.