„Mladý sebevrah byl po operaci břicha. Strážníkům a posléze policistům v telefonátu tvrdil, že má velké bolesti a podřeže si žíly,“ přiblížila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Vyjednavač sebevraha hledal podle popsané trasy, objevil ho až u stáda krav na Želechovických pasekách. Oba nastoupili do policejního vozu a vydali se na Kudlov, kde mělo dojít k předání zraněného zdravotníkům.

Zbraň byla nabitá

Na kudlovské točně však vyjednavač i se sebevrahem v autě spatřil ozbrojeného agresora, který stál v cestě a mířil na projíždějící vozy.

„Vyjednavač muže v maskáčích několikrát vyzval, aby zbraň odložil. Ten ale nereagoval a namířil na policistu. Policista jednou rukou mířil na něj, druhou se snažil zastavit projíždějící auta, protože chtěl požádat některého z řidičů, aby pohlídal pacienta čekajícího u točny,“ konstatovala Bartíková.

Pětatřicetiletého útočníka ze Zlína po chvíli kriminalista zpacifikoval a pistoli mu vyrazil z ruky. Těsně před tím se mu podařilo zastavit automobil, jehož posádka zatím pohlídala sebevraha svíjejícího se v bolestech u policejního vozu.

Policisté v současné době hledají svědky této neobvyklé situace. „Útočník se podrobil lékařskému vyšetření a byl umístěn do policejní cely, kde bude čekat na další vyšetřování,“ dodala mluvčí.

Sebevraha odvezla rychlá záchranná služba do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.