Právu tuto informaci poskytl řidičův právní zástupce Tibor Rovňák, kterého zmocnil k vyjadřování pro média. Navíc se jeho prostřednictvím mladý šofér omluvil rodinám obětí a všem zraněným.

„Na jeho žádost jsem vyslovil v televizi lítost všem pozůstalým a zraněným. On sám vidí příčinu nehody ve svém opomenutí, protože si neuvědomil, že by měl počkat na křížení, zapomněl na to,“ řekl Právu Rovňák.

Před policejním vyšetřovatelem ale jeho klient odmítl v pátek vypovídat. „Byli jsme s policií domluveni, že ten výslech bude proveden někdy příští týden. Oni však, aniž by mi to oznámili, ho chtěli vyslechnout v pátek. Řekl jsem, že věc s klientem ještě probranou nemám, abychom k tomu mohli zaujmout stanovisko. Navíc zatím nechtěl vypovídat kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu,“ doplnil řidičův právník.

Ten trvá na tom, že trať byla velmi špatně zabezpečena. „Jezdil tam spíše výjimečně, jenom několikrát. Je to v dnešní době až neuvěřitelné, jak byla trať zabezpečena. Až teď se najdou peníze na to, aby se zabezpečila lépe, když už to stálo několik lidských životů. Stačilo udělat cokoliv, čím by se to zajistilo. Člověk je přece omylný tvor,“ prohlásil Rovňák.

Severomoravští kriminalisté chtěli v pátek vyslechnout oba řidiče. Policisté odmítají jakékoliv bližší informace k výslechům sdělit. Zatím ale nikoho neobvinili.

„S ohledem na probíhající vyšetřování, aby nebylo ovlivněno, není možno sdělit podrobnosti ke skutečnostem zjištěným při výsleších. Vyšetřování i nadále intenzivně probíhá,“ uvedla pouze mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.