„Vůbec neví, proč na jednokolejnou trať vjel. Nedovede to vysvětlit, popsat důvod, proč z Vřesiny vlastně vyjel,“ uvedl kolega řidiče.

Čtyřiadvacetiletý šofér tramvaje, který na jednokolejné trati Ostrava-Poruba - Vřesina - Kyjovice nevyčkal na křížení s protijedoucí tramvají, měl v nejbližší době absolvovat výslech na policii.

Řidič tramvaje je stabilizovaný, ale psychický stav je vážný

Řidič tramvaje leží v ostravské městské nemocnici ve stabilizovaném stavu. „Jeho psychický stav je ale nadále vážný. Podle závěrů odborných lékařů, psychologa a psychiatra, se nedoporučuje kontakt s médii,“ uvedla mluvčí nemocnice Marie Dlabalová.

"Původně se uvažovalo o tom, že výslech proběhne dnes, ale zatím se tak nestalo a netuším, kdy se výslech uskuteční,“ řekl ve čtvrtek mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar poté, co policie výslech odložila.

Kolegové mu při návštěvě zamlčeli mrtvé

Právu se podařilo zjistil, že mladík jel po osudné trase celkem sedmnáctkrát. S tramvají přitom jezdil přibližně jeden rok. Jeho kolegové mu při středeční návštěvě zamlčeli mrtvé.

"Neřekli mu, že tam byly smrtelné úrazy, protože je na tom psychicky špatně. Kdyby mu řekli o smrťácích, tak by se sesypal,“ konstatoval jeden z kolegů.

Místo tragické nehody:. Místo tragické nehodyfoto: Právo