Škrlová i Kateřina Mauerová, teta týraných chlapců Ondřeje Coufala a Jakuba Mauera, jsou totiž stíhány i v hlavní kuřimské kauze, obě se podle policie podílely na trýznění bratrů. 

„Obžaloba má k dispozici všechny listiny a mé klientce hrozí maximálně dva roky vězení, přičemž očekávaný trest je finančního rázu. Za těchto předpokladů jsem přesvědčen, že soudce by měl předběžně projednat žalobu a využít možnosti dané mu trestním řádem, který říká, že soud může zastavit trestní stíhání, je-li trest, k němuž může toto stíhání vést, zcela bez významu vedle trestu, který může žalovaného postihnout v jiné věci,“ argumentuje Holub. 

„Spis týkající se útěku z Klokánku má okolo osmdesáti stránek, tam opravdu není moc co studovat. Domnívám se, že do čtrnácti dnů by mohl soud rozhodnout,“ uvedl Holub.

 

Klokánku podle informací Práva vadí, že Škrlová s Mauerovou zneužili pozornosti kvalifikovaných pracovníků a specializovaných lékařů Klokánku a tím poškodili jeho kredit. Většina spisu je podle zdrojů blízkých vyšetřování ale jen převzata z kuřimské kauzy.
 

V kauze týraných chlapců hrozí jak Škrlové, tak Mauerové až 12 let vězení.