Náklad toaletního papíru shořel na D1 ve směru na Prahu nedaleko Jihlavy. Hořet začalo krátce před půl druhou hodinou, čtyři jednotky hasičů bojovaly s plameny zhruba do páté hodiny ranní.

„Požár vypukl v motorovém prostoru kamiónu a odtud se rozšířil na tahač, návěs a náklad. Plameny zničily celý kamión a napáchaly škodu za dva milióny korun,“ uvedla mluvčí profesionálních hasičů na Vysočině Petra Musilová. Dálnice zůstala až do páté hodiny ve směru na Prahu neprůjezdná. Při požáru nebyl nikdo zraněn, jeho příčinou byla technická závada v motorovém prostoru kamiónu.

Několik hodin byla dálnice uzavřena také na 4. kilometru ve směru na Brno, a to kvůli nehodě nákladního vozidla a dodávky. Od 7:00 je podle Národního dopravního informačního centra výjezd z Prahy opět průjezdný.

Požárem zničený kamión na dálnici D1. Foto: HZS kraje Vysočina.

K vážnější nehodě došlo na Severní Moravě. Mezi Ostravou a Krmelínem se čelně srazila dvě osobní auta, provoz je zde veden kyvadlově, informovalo ÚAMK.

Většina dálnic a silnic na území České republiky je tedy sjízdná bez omezení. Ve směru na Brno je D1 uzavřena na výjezdu z Prahy. Objízdná trasa vede podle ředitelství přes Prahu Šeberov a zpět na D1 se řidiči vrátí na šestém kilometru u Průhonic.

V Krkonoších je nový sníh

Na horských silnicích v Krkonoších leží po nočním sněžení až tři centimetry sněhu, vozovky jsou ošetřeny posypem a sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Rychnovsku hrozí na komunikacích ve vyšších polohách lokální námrazy, informují na svých webových stránkách silničáři.

Opatrně by kvůli možné námraze měli řidiči jet na rychlostních silnicích R10 mezi 66,5. až 73. kilometrem, R35 mezi 11. a 44. kilometrem a R6 mezi 161. až 169. kilometrem.

Stejné varování platí pro některé úseky silnic první až třetí třídy v okresech Cheb, Karlovy Vary, Liberec, Prachatice, Rychnov nad Kněžnou, Semily, okres Sokolov, Tábor, Trutnov, Žďár nad Sázavou a na Stříbrsku a Tachovsku.

Teploty se ráno pohybují od minus pěti do plus šesti stupňů Celsia. Vane převážně slabý vítr a většina území republiky je bez srážek.