"K sebevraždě se rozhodl podle všeho z rodinných důvodů,“ uvedl pro Právo dobře informovaný policejní zdroj. "Měl totiž neshody s manželkou,“ dodal s tím, že policejní důstojník nezanechal dopis na rozloučenou.

Policie se nechce k případu zatím vyjadřovat. "S ohledem na rodinu nebudeme záležitost vůbec komentovat,“ uvedla karlovarská policejní mluvčí Zdenka Papežová. Řekla pouze, že případ převzala Inspekce ministra vnitra.

"V pondělí ráno jsme případ převzali,“ potvrdila mluvčí inspekce Martina Lídlová. "Vše je v počátku šetření, takže se nebudeme zatím k věci vyjadřovat. A to už i vzhledem k okolnostem případu,“ dodala.

Podle mluvčího karlovarské záchranné služby Lukáše Hutty se policejní důstojník smrtelně zranil ve své kanceláři na okresním policejním ředitelství na ulici I. P. Pavlova v Karlových Varech. "Naši záchranáři nalezli pacienta s průstřelem hlavy v jeho kanceláři. Resuscitovali jsme jej a předali letecké záchranné službě, která jej transportovala na neurochirurgické oddělení Fakultní nemocnice v Plzni,“ konstatoval Hutta.

Mluvčí této nemocnice Renata Jenšíková Právu potvrdila, že policejní důstojník svým poraněním hlavy podlehl následující den v neděli. "K příčinám úmrtí se nevyjadřujeme,“ dodala s tím, že nemocnice nebude upřesňovat ani čas úmrtí policisty.