Podle policie byl za zřícení odpovědný právě Petr, který podle vyšetřovatelů chybně a ledabyle vypracoval technickou dokumentaci ke stavebním úpravám při rekonstrukci domu a navíc nezajistil kvalifikované pracovníky, kteří by na opravě domu dělali. Petr od začátku svou vinu popíral, podle svých slov vypracoval pouze nástin postupu prací, podle kterého se ale nepostupovalo.

Soud mu dal za pravdu. „Od začátku bylo v případu mnoho pochybností, soud dokonce před začátkem procesu vrátil případ státnímu zástupci k došetření,“ řekla při odůvodnění verdiktu soudkyně, která upozornila na to, že případem by se měla dále zabývat policie. To potvrdil po skončení jednání státní zástupce.

Spadlé lešení v Brně.

„Počkáme na písemné vyhotovení verdiktu a pak podnikneme případné další kroky vedoucí ke zjištění osob odpovědných za neštěstí," uvedl žalobce. Podle všeho by mohli být stíháni pracovníci firmy Metrostav, která práce prováděla. Jeden z pracovníků firmy totiž i před soudem odmítl na některé otázky odpovědět s poukazem nato, že by si mohl přivodit trestní stíhání.

U neštěstí zasahovalo přes sto záchranářů, hasičů a policistů, povolán byl i kynolog se psem cvičeným na vyhledávání lidí. Na celý víkend musela být odkloněna z frekventované ulice doprava.