"Obviněný se nejprve prostřednictvím inzerátů v tisku nebo na internetu seznamoval se ženami středního věku. Nabízel jim soukromé schůzky, ale i sňatek. Ženy následně žádal o půjčení částky peněz na náhodný výhodný obchod. Důvěřivé oběti jej uposlechly, podvodníka však už nikdy nespatřily," popsal jednoduchý scénář podvodů mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Zadržený muž často měnil identitu. Představoval se jako pan Carbol, Langer, Lička a dalšími jmény. Přisvojoval si také nejrůznější akademické tituly.

"Jeho chování bylo navíc velmi zdvořilé a úslužné, přičemž působil velmi důvěryhodně. Jeho typickým jednáním bylo vylákání finanční hotovosti, mobilních telefonů a jiných cenností," pokračoval Klézl.

Okouzlená žena mu bez váhání dala peníze

Jeho poslední obětí se stala začátkem srpna 48letá žena z Opavska. Podvodníkovi stačilo pouze několik hodin, které s ní strávil při první schůzce.

Před dalším srazem své nové přítelkyni poslal sms zprávu, ve které ji prosil o půjčení 8,5 tisíce korun na výhodný nákup známek. "Žena neváhala a předala mu dokonce 10 tisíc. Muž se na chvíli omluvil a zmizel," řekl mluvčí.

Muž však ženu ponížil ještě více. "Poslal ji další sms zprávu, ve které stálo, že je naivní a že se s ním už nikdy neuvidí."

Policie ho krátce na to zadržela a obvinila z podvodu. Muž skončil ve vazbě.