Grafické provedení vozů policie je v každém státě na světě jiné. To platí jak pro Evropu, tak i pro ostatní části světa. Některé země sází na agresivní podobu, jiné raději volí decentní, nenápadné barvy.

Například na Slovensku a v Německu se stejně jako doposud v Česku policejní vůz pozná podle bílé a zelené barvy. Bílá na vozech převládá, zelenou jsou nakresleny jen pruhy.

Bílá je základní barvou pro většinu aut strážců zákona. Platí to například ve Francii, kde je doplněna modrou a červenou, nebo v New Yorku.

Častá je také kombinace základní bílé s modrou. Ta je používaná například v Maďarsku nebo ve Švédsku. Švýcaři naopak zvolili bílo-červený vzhled.

Výjimkou je například italská polizia, která sází na elegantní modrý nátěr s aerodynamickou bílou linií. Rakouští policisté naopak mají vozy stříbrno-modro-červené, Poláci zase jezdí v tmavě modrých barvách s bílým pruhem.

Na vzhled "ala panda" vsadili japonští ochránci zákona, jejichž vůz je napůl černý a napůl bílý. Černá je také na policejních vozech v Číně nebo v Brazílii.

NĚMECKO - bílo zelená kombinace.

RAKOUSKO - ve Vídni narazíte na policejní vozy se stříbrnným podkladem.

 FRANCIE - Bílé vozy s nápisem jezdí ulicemi Paříže.

SLOVENSKO - vozy se od současného českého provedení liší jen červenými majáky.

USA - Vůz policejního sboru v americkém New Yorku.

Vůz ruské milice v ulicích Krasnojarsku.RUSKO - Vůz ruské milice v ulicích Krasnojarsku.

Mezinárodní záchranná akce na česko-polské hranici bohužel na záchranu života zříceného paraglidisty nestačila.POLSKO - policisté mají na služebních vozech tmavě modrý podklad.

Maďarská policie. Ilustrační fotoMAĎARSKO - Služebnímu vozu dominuje bílá.

Italská policieITÁLIE - policie používá vozy modré barvy.

Vozidlo švédské policie. Ilustrační fotoŚVÉDSKO - i ve Skandinávii se používá bílomodrá kombinace.

 BELGIE - bílou a modrou doplňuje červená.

Policie při zásahuŠVÝCARSKO - tamní vozy zdobí reflexní oranžová barva.

Policejní vůz v Číně.ČÍNA - bílý vůz s modrým pruhem. Malé policejní auto v TokiuJAPONSKOmalé policejní auto v Tokiufoto: Profimedia

Policejní vůz v Sao Paolu