Sekta totiž chtěla prostřednictvím nových bytostí spasit svět, dovést jej k dokonalosti. Proto bylo třeba vytvořit nová těla, píše deník.

"Podle materiálů, které byly nalezeny v Norsku, se do Barbory Škrlové a muže Č. vlila jakási duchovní síla. Jejich tělesné schránky však pro ni nestačily, tak bylo třeba vytvořit nové bytosti," řekl MfD člověk obeznámený s okolnostmi vyšetřování. "Cítili to jako své poslání. Cílem duchovních bytostí bylo vyvést lidstvo z temnoty," uvedl podle deníku nejmenovaný zdroj.

Mužem označeným písmenem Č. je podle odborníka na náboženské sekty Zdeňka Vojtíška, který pro policii posudek zpracoval, Barbořin otec Josef Škrla. V sektě, kterou v Brně založil už v osmdesátých letech minulého století, prý Škrla vystupuje pod jménem Čan.

Ondřej a Jakub prý "brzdili" stvoření Anny

Hledání nových identit začalo podle MfD už dávno. Škrla prý sháněl rodné listy mrtvých dětí. Nakonec se ale příslušníci sekty rozhodli pro jiné řešení. Svou identitu měla změnit Barbora Škrlová, která se v rodině Kláry Mauerové vydávala za třináctiletou Annu.

K mučení Ondřeje a Jakuba docházelo podle nejmenovaného zdroje MfD kvůli tomu, že chlapci "brzdili stvoření Aničky".

Odborníci ve vyšetřovacím spisu uvádí, že Škrlová netrpí žádnou duševní nemocí a podle lékařských zpráv vyšetřovatelům lhala, uvádí list. Podle předběžných policejních závěrů je Kateřina Mauerová, která týrala své dva syny, viníkem i obětí.

V kauze Kuřim padla zatím čtyři obvinění. Josef Škrla, alias Čan, zatím podle deníku obvinění uniká.