Na konci loňského března si na parkovišti před nákupním centrem Hypernova v Čestlicích vyhlédli vůz bezpečnostní agentury. S namířenou zbraní přepadli dvojici ve voze, která jim vydala téměř pět miliónů.

Čtěte také:
Téma: půlmiliardová loupež století
Policie: miliónová loupež na Semilsku mohla být fingovaná

Další z případů se stal loni v srpnu v Šestajovicích. Trojice přinutila posádku pancéřového vozu k vydání přepravovaných peněz a zbraně. Při tomto lupu si přišli na téměř 1 600 000 korun. Lupiči nelenili a o týden později útok zopakovali v Rudné u Prahy kde se zbraní v ruce připravili posádku dalšího vozu o 5 700 000 korun.

"Policistům se podařilo na základě zjištěných stop a expertiz pachatele odhalit a obvinit tři muže ve věku 26 a 30 let. Dva z nich jsou v současné době ve výkonu trestu, třetí je stíhán na svobodě,“ řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Největší zloděj peněz stále uniká

Zatím největší krádež z peněz svěřených do péče bezpečnostní agentury vyšetřují pražští kriminalisté od loňského prvního prosince. Tehdy zaměstnanec bezpečnostní služby G4S Cash František Procházka odcizil se svými komplici z areálu agentury půl miliardy korun a zmizel.

Policistům se zatím nepodařilo vypátrat jeho pobyt, spekuluje se i o tom, že vše udělal na objednávku a je již mrtvý. Více informací o krádeži století naleznete ve speciální příloze.