„Kolem šlo spoustu lidí, kteří se na nás dívali, smáli se, ale nenašel se nikdo, kdo by mi přišel na pomoc,“ tvrdí mladý muž, který minulý rok prodělal těžký úraz na noze a je po náročné operaci. Oba násilníci už jsou naštěstí ve vazbě, obviněni byli z trestného činu loupeže.

Student Lukáš Hurník čekal nedaleko objektu firmy Slezan na svoji přítelkyni, když k němu přistoupili dva pobudové. „Něco na mně křičeli, ale já jsem nerozuměl, protože jsem měl na uších sluchátka. Tak jsem je sundal a jeden z nich mi řekl, že jim mám dát cigarety. Když jsem to odmítl, tak mne začali mlátit pěstmi,“ vzpomíná Lukáš na nepříjemný zážitek. Když mu upadly berle, tak ho mlátili i jimi. Výsledkem incidentu, který trval asi pět minut, je zlomený nos a četné podlitiny po celém těle.

Útočníci skončili ve vazbě

„Policii přivolal na pomoc jeden z kolemjdoucích občanů. Jako první na místo dorazila hlídka městské policie, která pachatele zadržela,“ informoval mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Mladí násilnící putovali okamžitě na protialkoholní záchytku, po vystřízlivění na policejní výslech. „Oba muži ve věku 21 a 27 let jsou už ve vazbě. Jeden z nich byl přitom již dříve odsouzen za ublížení na zdraví,“ dodal mluvčí.