"V průběhu vyšetřování policisté dostali podezření, že byla osmadvacetiletá žena zavražděna. To potvrdily i další poznatky, které kriminalisté získali v rámci vyšetřování a v neposlední řadě i opakovanými výslechy manžela zmizelé ženy,“ řekl Bernášek.

Manžel Neffové se podle něj při výslechu k činu doznal a s policisty spolupracuje.

Vražda se podle policie stala už 23. února v místě bydliště manželů. Po slovní rozepři manželku fyzicky napadl a následně usmrtil. Policejní komisař obvinil muže z trestného činu vraždy a podal podnět k návrhu na uvalení vyšetřovací vazby.

Policie: Irena Neffová zemřela už 23.února

 

Tělo manželky zakopal v lese

„Manželčino tělo odvezl svým osobním vozem a zakopal ho v lesnatém terénu poblíž obce Rudná ve středních Čechách. Osobní věci své ženy odhodil v igelitové tašce nedaleko Radotína do Vltavy,“ doplnil mluvčí.

Kriminalisté z pražské mordparty nařídili již také soudní pitvu, která má určit přesnou příčinu úmrtí.

Irena Neffová

Manžel byl podezřelý od začátku

Policie už také ve středu provedla prohlídku v rodinném domě, kde bydleli Novák s Neffovou a jejich osmnáctiměsíční dcerou Dominikou, a také bratr Ireny David Neff. Oba se poprvé k události podrobněji vyjádřili na stránkách internetového deníku Neviditelný pes.

Irena Neffová s manželem. Foto: www.hyena.cz

„Cítím hluboké zklamání. Snažil jsem se švagrovi věřit, třebaže se během dnů na mě valily nové a nové, pro mě šokující informace. Zoufám si z toho, že mě sestra neinformovala o pravém stavu věci. Žil jsem s nimi v našem domě, mnoha prudkých hádek jsem byl svědkem, nicméně mě nenapadlo, že by věci mohly dojít tak daleko,“ napsal ve středu David Neff.

Uvažovala o ukončení vztahu

Jeho otec k tomu ve středu dodal, že až ze soudního příkazu k domovní prohlídce teprve zjistil, že osudného večera, kdy Irena zmizela, došlo mezi ní a manželem Robertem k hádce, která byla projevem dlouhou trvající krize, a že Irena dokonce uvažovala o ukončení vztahu.