Nynější invalida a milionář, ale ještě před nedávnem bezdomovec Václav Čapek, byl počátkem devadesátých let úspěšným podnikatelem v dopravě. Finanční úřad ale v té době rozhodl, že Čapkova společnost musí doplatit státu přes jeden milión korun.

„V jakési závisti nám doměřili daň, o které bylo už na samém počátku jasné, že je nezákonná,“ řekl k tomu Čapek již v roce 2001 TV Nova, která na případ nyní upozornila.

Ministerstvo tehdy chybu uznalo a peníze vrátilo, ale Čapkova firma mezitím zkrachovala a její majitel se stal bezdomovcem. Nyní prý ale na ministerstvu vysoudil 35 miliónů korun. Soud totiž uznal, že finanční úřad před lety Čapkovu firmu poškodil. „S rozsudkem soudu jsme se nikdy neztotožnili,“ řekl k tomu mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Ministerstvo už však podle TV Nova Čapkovi před nedávnem peníze uhradilo, přesněji šlo o odškodnění ve výši přes 30 miliónů korun. Kvůli dalším, údajně nevyplaceným penězům Čapkovi, je ale vyhlášena exekuce na jeden z ministerských účtů, který byl zablokován.

„S tímto účtem je nyní omezeno jeho zacházení,“ podotkl k tomu mluvčí Jakob.

Ministerstvo už podalo na Čapka trestní oznámení pro podezření z trestného činu podvodu, protože už prý na žádné peníze nemá nárok. Případem se tedy začne zabývat policie.