Policisté vyhlásili po muži pátrání hned poté, co objasnili vraždu staré ženy. Zmizel totiž, jako by se pod ním propadla zem.

"Našli jsme ho až v úterý v Klatovech. Ukrýval se v opuštěném objektu ještě se svojí družkou. Na obou bylo na první pohled patrné, že dostali nedávno pořádný výprask. Přiznali, že je ztloukl právě muž, kterého jsme obvinili z vraždy vlastní ženy. Mlátil je prý pěstmi a kopanci a potom do nich bušil nějakým dřevem. Museli utéci, jinak by je asi zabil. Měli strach to oznámit," uvedl šéf kriminalistů a vyšetřovatelů policejního ředitelství okresu Plzeň-jih František Babka s tím, že tento incident se odehrál den před vraždou, kdy oba byli u manželů na návštěvě.

Záchranku zavolal až druhý den

Zřejmě si to chtěl nejprve vyřídit se svým sokem a pak potrestat nevěrnou ženu. Zmlácený muž ale jakýkoliv milostný trojúhelník popírá. "Tvrdí, že mezi ním a ženou obviněného muže k žádnému intimnímu kontaktu nikdy nedošlo. Řekl, že se manželé neustále hádali kvůli penězům," upřesnil policejní důstojník.

Muž obviněný z vraždy je od pondělka ve vazbě. Svoji manželku podle policie zmlátil hokejkou a násadou od koštěte v pátek večer. Žena, ke které muž zavolal záchranku až druhý den, zemřela v důsledku četných vnitřních poranění v sobotu večer. V případě uznání viny mu hrozí až 15 let vězení.