"Dělaly se mnou terapie," řekla Škrlová v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). "Terapie" podle zní znamenaly bití, pálení v tříslech, řezání a zamykání do temných místností.

"Nenci říkala, že je ve mně nějaký hajzl a ten že musí ven," popsala Škrlová to, jak jí ženy týrání vysvětlily. Podle toho, co Škrlová tvrdí, je hlavní tyrankou Kateřina Mauerová, která svou sestru Kláru a Bašovou "organizovala", píše MfD.

Dávaly mě i do hrobu
"Byla jsem už ke konci úplně hotová z těch terapií, bily mě a pálily a taky namáčely, vykopaly mi tam i hrob a daly mě do něj. Říkaly, že Barunka je mrtvá, daly mě do té díry a zasypaly. Pak mě zase Klára vytáhla," řekla Škrlová.

MfD píše, že Škrlová ve středu ve vazební věznici vyslovila svou domněnku, proč jí několik let "vymývaly mozek": cílem trápení podle ní bylo, aby se skutečně cítila být dítětem Aničkou, za niž se vydávala. "Myslím, že mě na výjezdech chtěly prodávat zlým pánům, kteří dělají škaredé věci dětem," prohlásila.

  

Z jejího výslechu podle MfD vyplývá, že se ona i oba chlapci museli trápit navzájem. Detailně popsala, jak ji i devítiletého Jakuba na jednom "výjezdu" ve Veverské Bítýšce u Brna musel sedmiletý Ondřej bít a ona pak jemu zase namočit hlavu do lavoru s vodou.

"Musela jsem, jinak by mě utopily. Když někdo neposlechl, tresty byly ještě horší," řekla Škrlová. Popsala, že její trápení začalo, když se jí ujala Kateřina Mauerová.

Kuřimská kauza se týká týrání chlapců Ondřeje a Jakuba skupinou šesti lidí. Mezi obviněnými, jimž hrozí až 12 let vězení, je jejich matka Klára Mauerová a teta Kateřina. Dále je mezi stíhanými Škrlová a její bratr Jan.

Škrlová je stíhána za to, že týrala Ondru a vydávala se za třináctiletou Aničku. Hrozí jí až osm let vězení. U Mauerové žila coby děvče Anička. Když byla Mauerová zadržena, skončili její synové a údajná Anička v brněnském centru Klokánek. Z něj žena vydávající se za dítě uprchla. Dostala se až do Norska, kde zase vystupovala jako třináctiletý týraný Adam z Česka.