Nákladní automobil Man s přívěsem, naložený pestrou směsicí nákladu, včetně zdravotnických potřeb, směřoval ke slovenské hranici. Necelý kilometr před sjezdem ale jeho řidič přes krajnici vyjel vpravo mimo dálnici. Příčinou nehody je pravděpodobně nevěnování se řízení, případně mikrospánek.

Když řidič reagoval na vzniklou situaci, strhl volant ve snaze dostat se zpět na vozovku. Prudký manévr ale vedl ke smyku a převrácení soupravy až přes středová svodidla. Havarovaná souprava tak zatarasila rychlé levé pruhy v obou směrech D2. Řidič z nehody naštěstí vyvázl bez následků.

Úklid místa nehody si vyžádal nejprve přeložení nákladu do přivolaného kamiónu. Překládka, stejně jako následné vyproštění převrácených vozidel pomocí těžké techniky, trvalo několi hodin. K zajištění prací bylo zapotřebí střídavého uzavírání provozu na dálnici.

Nehoda a následná překládka kamionu zkomplikovala v úterý provoz na dálnici D2.Nehoda a následná překládka kamiónu zkomplikovala v úterý provoz na dálnici D2.foto: Právo/Milan Vojtek