„Chtějí mě zbavit svéprávnosti, ale já nejsem žádný blázen. Léčím se z depresí a mám panický strach z MHD,“ tvrdila Právu telefonicky žena. Podle jejích slov policistu do svého bytu v Praze - Záběhlicích nalákala pod záminkou, že potřebuje odvézt do krizového centra.

„Pozvala jsem ho doma na kávu a do ní jsem nasypala sedativa. Ještě teď u mě pod jejich vlivem leží,“ pokračovala.

Na místo v pondělí odpoledne vyrazili policisté a záchranáři. Žena mužům zákona po několika výzvách otevřela a i přes její odpor se ji podařilo zadržet. V domě pak skutečně našli uspaného muže, pražského policistu. Toho si do péče převzali záchranáři.

Policejní hlídka pacifikuje ženu, která držela jednoho z jejich kolegů jako rukojmí.Policejní hlídka pacifikuje ženu, která držela jednoho z jejich kolegů jako rukojmí. Foto: Právo/Milan Malíček
Médiím se podle svých slov ozvala proto, že nechce, aby se případné vyjednávání s policií zvrtlo. „Nechci nikomu ublížit, potřebuji jen zastavit to šílené peklo,“ napsala. Žena prý byla odsouzená za zanedbání povinné výživy a hrozí jí, že přijde o byt.

Situace byla během dne nepřehledná. Ředitel pražské policie Petr Želásko ještě odpoledne o žádném incidentu nevěděl. Žádný z policistů jim prý nechyběl. Později se však ukázalo, že je událost reálná a skutečně se jedná o policistu.

Podle informací Práva šel policista k ženě ve svém volnu. Žena ho měla uspat Neurolem. Podle policistů jí hrozí minimálně obvinění z omezování osobní svobody.

Policisté při zatýkání ženyPolicisté při zatýkání ženyfoto: Právo/Milan Malíček