Čeká se pouze na znalecký posudek veterináře, který by měl být k dispozici během několika dní. Informoval o tom v pondělí mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

„Komisařka kriminální služby už vyslechla kromě jednoho všechny účastníky večírku,“ uvedl mluvčí. Dodal, že všechny vyslechnuté osoby popsaly průběh akce zcela shodně. „Mezi výpověďmi není zásadních rozporů,“ uvedl Žurovec.

Policie ale ještě musí vyčkat na veterinární vyjádření, které se zabývá posouzením případu z hlediska zákona na ochranu zvířat proti týrání. „Obvinění podezřelé osoby je na tomto posudku závislé,“ dodal mluvčí.

Čtěte také
Opili kočku, nechali ji roztrhat psem a vše si natáčeli
Policie zná jména lidí, kteří nechali psa roztrhat opilou kočku
Kočku utýrali v Morávce u Frýdku-Místku, policie začala s výslechy

Brutální týrání bezbranného zvířete se odehrálo na uzavřené akci před zraky asi desítky mladých lidí, včetně dívek. Video, které začátkem roku šokovalo českou veřejnost, začíná záběry na dvojici mladíků, kteří drží kočku pod krkem a z lahve jí do tlamy lijí alkohol. Potom ji hodí na zem a pustí na ni bojového psa.

Na videu je vidět skupinu mladíků a dívek, kteří sledují, jak pes trhá bezbranné tělo. Utrpení zvířete skončí poté, co mu jeden z mladíků šlápne na hlavu a ještě jednou na bezvládnou kočku pustí psa.