Nehoda se stala před osmou hodinou ráno. Podle informací Centra dopravních informací by měla být frekventovaná silnice uzavřena až do jedenácti hodin. Silnice je neprůjezdná v obou směrech, na místě zasahují hasiči.

Automobily se srazily v obou směrech, od Liberce i od Děčína. Postupně havarovalo kolem třiceti vozidel. Policie silnici uzavřela a dopravu odklání na okolní silnice. Objížďka vede přes obec Machnín.

Likvidaci jedné z mnoha nehod, které se staly v pondělí ráno na rychlostní silnici u Liberce.Likvidaci jedné z mnoha nehod, které se staly v pondělí ráno na rychlostní silnici u Liberce.foto: Právo/Barbora Silná

Desetiletá dívka skončila v nemocnici

Mluvčí krajské záchranky Kristýna Fejfarová řekla, že záchranáři na místě ošetřili několik zranění. Desetiletá dívka utrpěla zranění hlavy a skončila v nemocnici. Zraněno bylo i další dítě. Lékaři jen odvezli do nemocnice na pozorování.

Jak Právu upřesnila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková, odehrály se nejprve na namrzlé vozovce před osmou hodinou nejprve ve směru z Liberce na Děčín v úseku za Stráží nad Nisou až k Obalovně čtyři dopravní nehody.

Další nehody se pak staly o několik minut později ve směru od Děčína na Liberec. „Zatím nemáme upřesňující informaci, kolik je tam vozidel. I tato vozovka je zcela uzavřena,“ dodala Suchánková. Hasiči se s využitím techniky snaží nakládat havarované vozy.

Hasiči při likvidaci jedné z mnoha nehod.Hasiči při likvidaci jedné z mnoha nehod.foto: Právo/Barbora Silná

Déšť a namrzlé silnice

Policisté varují motoristy před rychlou jízdou a nabádají k opatrnosti. Na promrzlé silnice začalo v Libereckém kraji ráno pršet a vytváří se na ní tenká vrstva ledu.

Podobná hromadná nehoda se stala minulý týden u Olomouce. Kvůli husté mlze a namrzající silnici se na dálnici srazilo několik desítek automobilů.