"Paní Pánková vnímá současné trestní řízení, které je proti ní vedeno, jako osobní záležitost a nepřeje si, aby poškodilo Policie ČR," tlumočila její stanovisko mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová. Pánková tak bude zproštěna výkonu služby k zítřejšímu dni.

"Do ukončení vyšetřování, případně soudního rozhodnutí nebude Pánková u policie zastávat žádnou funkci ani vykonávat policejní službu," upřesnila ČTK kolegyně Kosinové Danica Hrabalová.

Nekvalitní a drahá pouzdra

Policejní prezident původně svou náměstkyni i přes obvinění odmítal postavit mimo službu. Zdůvodňoval to tím, že by to pro ni nebyl ani trest, protože jako policistka by brala základní plat a byla doma.

Podstatou trestného činu, ze kterého je podezřelá, je výběr firmy, která podle samotných policistů dodala nekvalitní a drahá pouzdra na pistole. Podnět k trestnímu stíhání pak podala Inspekce ministra vnitra, která se domnívá, že při byl při výběru firmy porušen zákon. Podezření padlo na náměstkyni Pánkovou, která měla ve výběru zakázek poslední slovo.