"Po vyhlášení pátrání jsme prověřovali známé hledaného pacienta, a to přineslo ovoce. Nemocného muže, který pochází z Ivanovic na Hané, jsme zadrželi u známého v domě. Zadržení nebylo nijak divoké a obešlo se bez odporu a jakýchkoli problémů. Nebylo nutné kvůli tomu organizovat žádnou větší policejní akci," sdělil Alois Gryc z vyškovské policie.

Chovanci vykopli mříž

Všichni tři muži uprchli v noci na minulou středu poté, co na uzavřeném oddělení vykopli mříž. Policisté se domnívali, že se mohou držet společně, ale vyšlo najevo, že se po útěku rozdělili a každý zamířil do svého bydliště.

První byl zadržen během několika hodin v rodných Slušovicích na Zlínsku. Pátrání po zbývajících dvou bylo náročnější, protože jedním z nich byl muž, který měl podle policie zmasakrovat rodiče a mohl se pokusit otce znovu zabít.

Nebezpečný muž byl vyzbrojen sekerou a nožem

"Muž podezřelý z vraždy byl zadržen ve minulý týden ve čtvrtek ve Zlíně v části zvaná Mladcová. Zadrželi ho pracovníci kriminální služby, kteří prověřovali oznámení občanů. Muž jel na kole v ústavním prádle a měl u sebe sekeru a nůž. Při zadržení nekladl odpor a skončil v bohunické věznici, jejíž součástí je i nemocnice s psychiatrickým oddělením," doplnila Kamila Janíčková z jihomoravské policejní správy v Brně.