„Obviněným je mladík, který byl na útěku z výchovného ústavu. S postiženou se znal, ale nebyl její příbuzný. Vzhledem k věku pachatele není možné poskytnout bližší informace, které by ho mohly identifikovat,“ uvedl kriminalista Miloš Kolda s tím, že policie nyní zvažuje podání návrhu na vzetí do vazby.

Mrtvá žena byla nalezena v úterý ráno ve zděném domě v oblasti zahrádkářské kolonie na kraji Pardubic, směrem na obec Nemošice. Zemřela na místě po brutálním napadení. Pachatel, který měl už v minulosti problémy se zákonem, poté z domku odcizil různé věci, včetně několika tisíc korun. Zmizelo i zaparkované osobní vozidlo Hyundai Atos. „Jednalo se o opakované údery do hlavy, možná i dalších částí těla, zatím neupřesněným předmětem. Že jím bylo kladivo, je jednou z vyšetřovacích verzí,“ potvrdil vyšetřovatel případu Milan Jušta.

Policii pomohlo svědectví

Policii při vyšetřování této první východočeské vraždy pomohl svědek, který popsal osobu nacházející se u místa činu. „Podařilo se nám ji ztotožnit, a poté i vypátrat. Z místa činu odjel ukradeným vozem, který pro technickou poruchu odstavil v Hranicích na Moravě, a odtud se do Ostravy dopravil vlakem,“ doplnil Jušta. Zatýkání proběhlo klidně, zadržený prý působil dojmem, že si byl jistý, že ho policie jednou dopadne.

„Ke spáchání vraždy ho vedl majetkový prospěch. V minulosti na místě činu už byl, tentokrát ho dovnitř pustila zřejmě sama postižená,“ dodal vyšetřovatel. Policie také původně prověřovala, zda neměl komplice, ale nyní se přiklání k verzi, že byl sám.

Vzhledem k věku obviněného mu za provinění vraždy hrozí trest odnětí svobody na 5 až 10 let.