"Dával jsem stížnost panu Langrovi v sobotu a ten mi sliboval, že to hned dnes nechá prošetřit. Nevím, nakolik je zaneprázdněný, ale každopádně to má přímo na stole," řekl v pondělí chlapcův otec Roman Rokos.

O údajném pochybení informovala v neděli TV Nova. Na záběrech z bezpečnostní kamery okradené čerpací stanice poblíž Olomouce, je jasně čitelná poznávací značka hledaného auta. Chlapcova matka a její přítel, po které oficiálně pátrali policisté z celé republiky, natankovala benzín a ujela od pumpy bez zaplacení.

Antonie Stašková a zavražděný Honzík
Policisté však krádež benzínu uzavřeli s tím, že je pachatel neznámý. "Řekli mi, že je to odložené, že se tím nehodlají zabývat a že pachatel tam nebyl zřejmý," podotkl Rokos. Sám v té době snímky z kamer ještě neměl a majitel čerpací stanice je nemohl dohledat. Našel je až před několika dny a Rokos je okamžitě předal Langrovi.

Otec chce na policii podat žalobu

"Podáme oficiální stížnost zároveň s nějakou žalobou. Zvažujeme i všeobecnou žalobu na policii, kde by bylo vypsáno včetně paragrafů, co kde jak udělali špatně, co mohli udělat a neudělali," vysvětlil Rokos. Žalobu hodlají podat zhruba za dva týdny.

Policie již v lednu dospěla k závěru, že v průběhu vyšetřování nepochybila.

Pětiletého chlapce objevili policisté loni 28. prosince mrtvého v autě na Mostecku. Z vraždy je podezřelá jeho matka Antonie Stašková. Soud svěřil v květnu chlapce jeho otci Romanu Rokosovi, Stašková ale s dítětem ujela a od srpna s ním pobývala na neznámém místě. Staškovou i Grepla poslal soud do vazby. Oběma hrozí až výjimečný trest.