„Zamítli naši žádost na doplnění důkazů a teď budou posílat návrh na obžalobu na zastupitelství,“ řekla ve čtvrtek Právu Spyrova advokátka Klára Slámová. Její slova potvrdil i mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

„Vyšetřování skončilo a v nejbližších dnech spis poputuje do rukou státní zástupkyně,“ uvedl. Žalobkyně tedy nyní musí rozhodnout, zda podá na Spyru obžalobu k soudu. „Počítal jsem s tím. Pořád si ale stojím za tím, že jsem žádný úplatek po Babišovi nepožadoval ani se ho nijak nepokoušel podvést. Doufám, že to dopadne stejně jako v kauze pět na stole v českých, v níž jsem figuroval jako svědek a kde pana Doležela zprostili obžaloby,“ řekl Právu Spyra.

Již dříve uvedl, že vše, co se dělo na schůzkách s Babišem, byla jen cílená provokace. V případě soudní dohry mu ale hrozí za pokus o podvod až 12 let vězení. Tentýž problém se zákonem jako Spyra měl i další účastník schůzek v Agrofertu, český lobbista Tomáš Kejla. Ten však v listopadu náhle zemřel. Příčinou jeho smrti byl prý alkohol ve spojení s léky.