„Já jsem ho nikdy v životě neviděl, navíc mi ten člověk ani nic neudělal, takže jsem ho samozřejmě nemohl unést. Z obvinění jsem v šoku,“ prohlásil u soudu Mjekiqi s tím, že jde o manipulaci policie, která se tak prý mstí za zpackanou kauzu samotného Krejčíře.
Ten je v tomto případě coby údajný zadavatel únosu obviněn také, ale vzhledem k jeho útěku do zahraničí, bylo jeho vyšetřování odděleno do samostatné kauzy. Oba nicméně čelí obvinění ze zbavení osobní svobody.

Naděje na to, že Krejčíř v této nebo v některé z dalších svých kauz stane před českým soudem se razantně snížila minulý týden, kdy ho jihoafrické úřady odmítly do ČR vydat. Nyní se ale ukazuje, že tento fakt může značně zkomplikovat i případ Mjekiqiho, jeho obhájce Jiří Jaroš totiž vznesl požadavek, aby byl Krejčíř vyslechnut v JAR jako svědek.

Mjekiqi, který žije už od začátku devadesátých let v Českém Těšíně, odkud pochází i Krejčíř, podle obžaloby na základě podnikatelova zadání donutil Konečného s pistolí v ruce nastoupit do auta a odvezl ho do rekreačního areálu u Orlické přehrady. „Když budeš hodný, tak se ti nic nestane,“ řekl přitom podle státní zástupkyně Konečnému.
Ten pak byl podle policie donucen druhý den v Krejčířově kanceláři ve Všenorech podepsat bianco směnky a další dokumenty. S jejich pomocí pak měl Krejčíř na sebe převést nemovitosti v Dobřichovicích a Černošicích u Prahy celkem za 35 miliónů korun.

Po podepsání dokumentů prý Konečného z kanceláře propustili na svobodu, nicméně v březnu 2005 tento podnikatel zmizel a od té doby ho nikdo neviděl. Policie je přesvědčená o tom, že už nežije.