Veřejnost se tak může jen dohadovat, kde je zloději století konec. Mlčení pak nahrává spekulacím, že je vyšetřování v mrtvém bodě. Možná je ale opak pravdou a policie je na správné stopě a mlčí z taktických důvodů.

Policie k případu žádné informace nepodává s tím, že se věci věnuje pražské městské státní zastupitelství. Jeho mluvčí Štěpánka Zenklová koncem minulého týdne však Právu řekla, že v kauze nejsou žádné nové informace, které by bylo možné zveřejnit.

Dokonalý zločin

Připomeňme, že Procházka podle podezření okradl bezpečnostní agenturu G4S Cash s noblesou připomínající staré dobré české detektivní příběhy. Pan rada Vacátko by z něj měl určitě radost, dokonalých zločinů se dnes už mnoho nevidí.

Do areálu vpustil komplice se svou dodávkou, naložili nemalou hromadu bankovek a automobil, na první pohled neodlišitelný od služebních vozů firmy, zmizel ve víru velkoměsta.

Slehla se po něm zem

Sám Procházka si užíval vydařené dílo do sytosti. V zaměstnání zůstal do konce pracovní doby. V sedm večer firmu opustil a od té doby se po něm slehla zem. Podle mnohých téměř doslova. Jedna z verzí vyšetřování případu říká, že se za zločinem stojí někdo další a sám strůjce krádeže byl odstraněn. Co takový pojem znamená, si může každý vyložit po svém.

Čtěte také:
Téma: Krádež století

Zmizet byl Procházkův hlavní úkol po činu. Okradená firma neváhala a vypsala nevídanou mnohamiliónovou odměnu na jeho dopadení. Operátoři policejní tísňové linky se pak v prvních dnech zapotili stejně, jako kriminalisté prověřující všechna oznámení.

Jedna z horkých stop vystydla stejně rychle, jak se objevila. Mnohahodinová prohlídka ubytovny v Praze 9 pár dnů po události ovoce nepřinesla, zásahová jednotka v rozsáhlém areálu hledaného muže nenašla.

:. Pobočka firmy, z níž peníze zmizely.

Vlastní nápad nebo objednávka?

Kradl Procházka na objednávku, vymyslel vše sám nebo byla důmyslná krádež dílem propracovaného plánu? Je stále naživu, užívá si snadno získané finance někde v Karibiku? Řada otázek, které se snaží rozluštit pražská kriminálka.

Pravdou zůstává, že poškozená bezpečnostní firma podcenila nováčka ve svých řadách, který jejího laxního přístupu využil měrou vrchovatou.