V rámci trestu soud ženě rovněž uložil ambulantní protialkoholní léčbu.

Vrchní soud došel k závěru, že plzeňský krajský soud udělal chybu, když ženino jednání vyhodnotil jen jako ublížení na zdraví. Podle předsedy odvolacího senátu Martina Zelenky důkazy jasně svědčí o tom, že šlo o pokus vraždy.

Čtyřicetiletá Adéla Tyrnerová podle soudu loni v říjnu třikrát bodla kuchyňským nožem svého o osm let staršího muže do břicha a hrudníku. Přežil jen díky tomu, že soused včas přivolal záchranku.

Přesto během líčení u Krajského soudu v Plzni prosil za svou manželku, aby ji senát propustil z vazby domů.

Manžel plakal dojetím

Tyrnerová muže napadla poté, co se cestou z restaurace pohádali a dostala od manžela několik facek. Podle znalce však zaútočila v afektu strachu před dalším napadáním. Projevil se u ní na základě dřívější události, kdy byla svědkem toho, jak otec zavraždil její matku. Neblahé zkušenosti s muži měla také se svým prvním manželem, který jí bil.

Nižší instance proto k těmto skutečnostem přihlédla při vynášení rozsudku, překvalifikovala trestný čin pokus o vraždu na ublížení na zdraví a udělila jí tříletý trest s podmínečným odkladem na pět roků. Napadený manžel se tehdy v soudní síni rozplakal dojetím.